Rozsvícení vánočního stromku

02.12.2013 15:14

Dne 28. 11. uspořádala Základní a Mateřská Škola v Koberovech vánoční program při rozsvěcení vánočního stromečku. Více jak měsíc nacvičovaly tento vánoční program děti všech ročníků pod vedením Hanky Nejedlé a Radky Huškové.

Ústředním motivem celého našeho programu bylo téma: „Zima přišla do vsi“. Celý program za ZŠ vtipně moderovali Milan Kouble, Nella Jenčovská a Eliška Trakalová. Žákyně z prvního ročníku přivítaly diváky „sněhuláčím“ tancem na oblíbenou americkou koledu „Jingle Bells Rock“, a poté vybraní žáci zarecitovali báseň „Sněhulák“. Celá škola si také zazpívala známou píseň „Postavil jsem sněhuláka“. Dále následovala anglická pohybová píseň o počítání sněhuláků, rolniček a Santa Clausů a starší žáci zazpívali píseň „We wish you a Merry Christmas.“ Recitace básně „Vánoce na Marsu“ se v podání Jendy Zahradníka a Matěje Hlavničky všem moc líbila, stejně jako sólo na flétnu Samanthy de Winterové a přednes a hra na trubku Veroniky Slámové. Celý program byl zakončen písní „Vánoce, ach Vánoce“, kterou paní učitelky doprovodily na klavír i banjo.

Akce se i přes nepřízeň počasí velice vydařila. Návštěvníci si odnesli nádherné vánoční výrobky, ochutnali voňavé perníčky a vyslali ke hvězdám světelná vánoční přání.  

 

Fotogalerie na 

zskoberovy.rajce.idnes.cz/rozsviceni_stromecku/

https://www.fotogalerie.honan.cz/foto13/stromecekkoberovy/index.htm/